Bilkent Holding

Bilkent Holding Şirketleri Prof. Dr. İhsan DOĞRAMACI tarafından kurulmuştur. İlk şirket olan Dilek İnşaat, 1968 yılında kurulmuş, ardından bugünkü TEPE Mobilya, TEPE Home ve TEPE İnşaat Şirketlerinin temeli olan TEPE Ağaç Metal ve İnşaat Şirketi 1969 yılında hizmete girmiştir.

Bugün Bilkent Holding çatısı altında iştiraklerle birlikte 40'ı aşkın şirket faaliyet göstermektedir. İnşaat, sanayi, bilgi ve iletişim teknolojileri, yatırım ve hizmet sektörlerinde faaliyette bulunan şirketlerin ve Bilkent Holding'in sahibi Bilkent Üniversitesidir.

İnşaat sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketler; konutlar, eğitim tesisleri, sağlık kompleksleri ve hastaneler, havaalanları ve terminaller, altyapı, boru hatları, enerji santralleri ile prefabrik yapılar konusunda uzmanlaşmıştır.

Grubun sanayi yatırımları; mobilya, mutfak, betopan, kağıt ve mukavva üretimine yoğunlaşmıştır. Bunlarla beraber, matbaa ve ileri teknoloji baskı tesisleri ile 20'yi aşkın fabrika, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde üretim yapmaktadır.

Bilgi iletişim teknolojileri alanında hizmet veren firmalar; sistem entegrasyonu, yazılım, donanım, iletişim, internet servisleri ve eğitim yazılımları konusunda faaliyet göstermektedirler.


Taahhüt ve Projeler Grubu

Tepe İnşaat

Tepe Prefabrik

Meteksan Savunma

Meteksan Matbaa
PERAKENDE VE TURZİM

Tepe Home

Tepe Betopan

Sports International

Bilintur

Bilkent Otel

Bil Sigorta

 

 YÖNETİM DESTEK HİZMETLERİ

BİLBAK 

 

 KURUMSAL HİZMETLER GRUBU

BCC Catering

Tepe Servis

Tepe İş sağlığı ve Güvenliği


 İŞTİRAKLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ

TAV Havaalanları

TAV Yatırım

İDO

Tepe Emlak